Akné

Onemocnění charakterizované zánětem mazových žláz. Nejčastěji vzniká u dospívajících vlivem hormonálních změn, působením bakterií, a určitých vrozených dispozic. Akné může být také způsobeno užíváním léčiv či působením zevních látek. Postupným dospíváním akné ubývá. V dospělosti se může vyskytovat také. Příznaky jsou od jednotlivých drobných zarudlých pupínků až po rozsáhlejší hnisavé a jizvící projevy. Akné se nejčastěji vyskytuje na obličeji, častým jevem je také akné na zádech či hrudníku.

V praxi existuje několik způsobů, jak si pomoci proti akné, nebo jak se zbavit akné. K léčbě se používají zevní přípravky, v těžších případech se používají antibiotika, některé hormonální přípravky, popřípadě retinoidy celkově.
 

Význam Aloe Vera v boji s akné

Aloe vera gel je populární přírodní prostředek využívaný v bylinné medicíně. Aloe gel má protizánětlivé vlastnosti a rychle a účinně likviduje nežádoucí bakterie, čímž pomáhá snižovat záněty, otoky a zarudnutí kůže. Poškozená kůže se tak hojí rychleji a přitom přirozeně a minimalizují se tak jizvy po akné.

Zlepšení může být vidět i za dobu kratší než jeden týden (při každodenní aplikaci na poškozená místa).Aloe gel rovněž hydratuje pokožku, ale nedává pokožce mastný pocit, takže je ideální i pro osoby s mastnou pletí.

 
Lékařské studie prováděné za účelem zjištění účinků rostliny Aloe Vera ukázaly, že má ve skutečnosti několik vlastností, které jsou účinné při léčbě různých kožních onemocnění, léčbě poškozených vlasů a vlasové pokožky a mnoho dalších. Aloe Vera gel je nesmírně užitečný jak při léčbě ran a popálenin, tak i při drobné kožní infekci.
 

Mohlo by Vás zajímat

Aloe vera gelly

Aloe Vera Gelly - gel z aloe

  • Díky stoprocentnímu stabilizovanému Aloe Vera Gelu bezpečně promazává citlivé tkáně.
  • Husté a průsvitné želé s obsahem hydratačních látek se rychle vstřebá do pokožky a má úžasný uklidňující účinek.

Detail

Aloe vera emergency spray první pomoci

Aloe First - Aloe vera emergency spray

  • ALOE FIRST je Aloe vera emergency spray první pomoci při menších kožních podrážděních a na hojení rězné rány.
  • Tento lehce aplikovatelný emergency sprej je založen na bázi stabilizovaného Aloe Vera Gelu a včelího propolisu

Detail

Aloe vera gel, posílení imunitního systému

Aloe Vera Gel - neochucený gel z aloe

  • Posílení imunitního systému.
  • Výrazné zlepšení vstřebávání všech přijímaných živin.
  • Spalování tukových buněk.
  • Obsahuje veškeré látky pro účinnou detoxikaci.
  • Čistý, neochucený gel bez příchutě.

Detail

Představené výrobky obsahují vitaminy a minerální látky, doplňují jejich nedostatek ve výživě, a tím pomáhají posilovat zdraví.
Jejich účelem není diagnostikovat, zmírňovat, léčit, uzdravovat nebo předcházet specifickým chorobám nebo skupinám onemocnění. Pokud máte zdravotní problém, konzultujte ho se svým lékařem.