Proč aloe vera od forever living products?

   Protože jí pěstujeme sami, a to a to bez použití pesticidů či herbicidů. Jsme největší v pěstování, zpracování a distribuci aloe vera na světě. Tím, že jsme největší a máme vše pod kontrolou, tak jsme schopni vyrobit až okolo 144 tisíc litrů účinné aloe za jednu směnu. To nám umožňuje jí nabízet za velice výhodnou cenu, z větších výrobců jsme prakticky nejlevnější.

   Na rozdíl od většiny konkurenčních společností zpracováváme pouze dužinu listu aloe, respektive pouze její vnitřní gel. To vše pouze u rostlinek starších čtyřech let, které mají největší koncentraci výživných látek.

   Některé společnosti vyrábějí své produkty z celého listu, a to včetně slupky. Ta obsahuje hořké dráždivé alkaloidy, zejména aloin, který má silné projímavé účinky. Takové aloe tak není vhodné pro dlouhodobé užívání. Pasterizací se zároveň ničí množství enzymů a prospěšných látek. Výrobky, které prošly procesy sušení, odstřeďování, zmrazení, uhlíkove filtrace apod. významně ztrácí svou hodnotu.

   O kvalitě každého Aloe Vera gelu významným způsobem rozhoduje způsob jeho stabilizace. Jen ten správný způsob stabilizace zaručí uchování všech účinných látek.

Společnost Forever Living Products vytvořila světově patentovaný stabilizační proces. Základem tohoto procesu je včasná studená stabilizace aloe, která probíhá už do 6 hodin po sklizni rostliny. Toto je pro kvalitu aloe rozhodující, protože už 12 po sklizni obsah gelu rychle oxiduje a jeho účinnost tak značně klesá. Při procesu stabilizace se aloe gel zahřeje na teplotu od 35 do 70 stupňů celsia, čímž se aktivují přidané antioxidanty a následně se ve vakuu rychle ochlazuje na teplotu okolo 30 stupňů celsia, což zaručí zachování důležitých enzymů. je  kde sterilizuje dužinu ve vakuu při teplotě do 40°C což garantuje zachování enzymů a živin. Tento proces pak umožní její konzumaci v naturální formě.

Takový proces stabilizace je navíc kompletně přírodní. Používá se například sorbitol, který se přirozeně vyskytuje v ovoci a kukuřici. Dále kyselina askorbová a tokoferol, rovněž z přírodních zdrojů. Používá se také benzoan sodný, který se přirozeně vyskytuje v horských bobulovinách (brusinky). Takové přírodní zpracování je velmi náročné na výrobu a tedy i náklady, spousta společností postupuje chemickou cestou, čímž samotné aloe velmi ubírají na následné účinnosti.

Vysoká kvalita aloe vera od společnosti Forever Living Products je potvrzena testováním nezávislé organizace přímo na našich plantážích. Výsledky jasně ukázaly, že samotný gel z rostliny stabilizací téměř nic neztratil a jeho obsah je tak totožný s gelem v rostlině před sklizní.

Kvalita našeho aloe je rovněž prokázána řadou významných certifikátů kvality. Je to především mezinárodní certifikát od nezávislé vědecké rady – IASC(www.iasc.org), který kromě kvality potvrzuje výrobky s prokázaným zdravotním efektem. Dále je to významný certifikát kvality Kosher a Halal určující čistotu výrobku vhodného pro islámské země. Naše výrobky, včetně aloe vera, nejsou testovány na zvířatech, což potvrzuje i certifikát společnosti PETA, která bojuje za práva zvířat na zemi.