Účinky aloe vera na zmírnění příznaků stáří

V lednu roku 2000 90-letá babička, se základními diagnózami celková arterioskleróza, ischemická choroba srdeční, arteriosklerotického demence, trpěla celkovou slabostí, nechutenstvím, zavřít, bolestmi kloubů. Dostávala medikamentózní léčbu: Digoxin, Nitro Mack, Stugeron, periti. Zkusili jsme MgSO4 10% do žíly, dostávala injekce B12, bez většího efektu. Všechny základní laboratorní parametry byly v normě. Velmi mě prosila, abych jí pomohl, protože její vnuk měl končit v květnu studia na církevním gymnáziu v Maďarsku, a ona by chtěla být při tom. A pak už může klidně zemřít. Navrhl jsem jí léčbu produkty Aloe, a ona souhlasila.

Základem léčby byl Aloe Vera Gel, jeden týden 0,5 dcl 1x denně, pak pokračovala 1x denně 0,2 dcl. Dále užívala Forever Kids, 3x denně 1 tabletku. Už po dvou týdnech užívání gelu udávala podstatné zlepšení chuti do života, i chuti k jídlu, ustoupilo závratě, cítila se silnější. Na konci prvního měsíce užívání přišla do ambulance sama, a žádala další dávky Aleo Vera Gelu. Dále užívala i vitamíny Kids. Při kontrole o 2 měsíce se cítila už velmi dobře, dokonce se přiznala, že byla trochu okopávat na zahrádce, protože během užívání Aloe Vera Gelu se jí podstatně zlepšily bolesti kloubů.

Samozřejmě, zúčastnila i na slavnosti svého vnuka. Následně pravidelně užívá Aloe Vera Gel dvakrát do roka, v tříměsíčních intervalech. Dnes, v dubnu 2002 se jí daří velmi dobře.

Závěr: Aloe Vera Gel v kombinaci s vitaminy Kids můžeme doporučit na zvládnutí jinak velmi obtížně ovlivnitelných příznaků stáří, jakož celková slabost, nechutenství, depresivní ladění, bolesti kloubů, sklon k infekcím.

MUDr. Ladislav Pásztor, praktický lékař