Calcium - vápník, hořčík a vitamin D

Calcium - vápník, hořčík a vitamin D

Cena s 15% slevou
639,- Kč s DPH

Jak získat slevu ZDARMA?

Cena bez slevy
752,- Kč s DPH
při nákupu pod 1650 Kč s DPH
Koupit (budete přesměrování na centrální e-shop)

  • FOREVER CALCIUM je tvořen citrátem vápenatý, vitaminem D a magnéziem
  • Vanilková příchuť
  • Vápník je důležitý pro růst a zdraví zubů a kostí
  • Je nezbyytný pro srážlivost krve a přenos nervových impulzů
  • Důležitý pro funkci svalů a tvorbu hormonů

 

 

OBSAH

90 tablet

 

DÁVKOVÁNÍ

2-4 tablety denně s jídlem.

 

CELÝ POPIS

   Vápník je nejběžnější minerální látka lidského těla, tvoří kolem 2% celkové hmotnosti. Většina vápníku - 99%, se nachází v kostech a zubech, zbytek se nachází v nervových buňkách, krvi, tkáních a v ostatních tělesných tekutinách. Vápník se považuje za důležitý pro růst a zdraví zubů a kostí, ale je rovněž nezbytný pro srážlivost krve a přenos nervových impulzů. Je potřebný pro funkci našich svalů a tvorbu hormonů, včetně inzulinu.

   Nedostatečným přesunem vápníku může podle různých výzkumů trpět až 75% populace.

   Vápník je nejdůležitější minerální látkou, která pomáhá posilovat kosti. Ve své výživě ho potřebují hlavně děti a mladiství, protože právě v tomto věku se maximálně ukládá do jejich kostry. Nejvyšší hodnoty hmoty kostí a obsahu vápníku v kostře se dosahuje v teenagerském období. Teenageři, hlavně děvčata, jsou vystavení zvýšenému riziku nedostatečné výstavby kostry, a následně vážným problémům v pozdějším období života. Obsah vápníku začíná klesat začátkem dospělosti a progresivní ztráta kostního vápníku se projevuje hlavně u starnoucích žen. Dostatečné množství vápníku ve výživě může pomoci minimalizovat tuto ztrátu. Zdá se, že výživa bohatá na vápník pomáhá tělu spalovat více tuků a zmenšuje množství tuků, které se v těle ukladají.

   Podle odhadů zhruba 10 až 20% populace je intolerantní na laktózu. Tito lidé nejsou schopní strávit laktózu, přírodní sacharid, který se nachází v mléce a mléčných výrobcích, a proto nemohou zkonzumovat dostatek mléčných výrobků na pokrytí potřeby vápníku. Pro osoby, které netolerují laktózu, nebo nemají rádi mléčné výrobky, mohou být alternativou doplňky s vápníkem.

   Nejúčinnějším je citrát vápenatý, lehce se rozpouští v žaludku a účinně se absorbuje. FOREVER CALCIUM tvoří citrát vápenatý ultravysoké hustoty, který je ochucený vanilkovou příchutí, zkombinovaný s vitaminem D a magnéziem - dvěma prvky, které jsou pro maximální absorpci vápníku nezbytné. Tři tablety denně s jídlem vám dodají 750 mg vápníku. Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak si zabezpečit dostatečné množství vápníku pro podporu zdraví vašich kostí.

 

SLOŽENÍ

Vitamín D (2,5 UI), vápník (citronan vápenatý, 250mg), hořčík (oxid hořečnatý, 100g), střední fosforečnan vápenatý, kyselina stearová, síťovaná celulóza, stearan hořečnatý, sójový extrakt, kys. citronová, hydroxypropylmetylcelulóza, přírodní vanilková příchuť.

Mohlo by Vás zajímat