*Při celkovém nákupu nad 1 650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy. Při nákupu nad 12 000,- Kč sleva 30 %.

07 - L-arginin ocení sportovci i kardiaci

L-arginin a kde ho najdeme

L-arginin je aminokyselina, která patří mezi semiesenciální aminokyseliny. To znamená, že je esenciální jen v určitém období a za určitých podmínek. Často dochází k situaci, kdy si tuto semiesenciální aminokyselinu nedokáže lidský organismus sám a v dostatečném množství vyrobit (např. v období růstu, při zvýšené tělesné námaze, nemoci).
L-arginin najdeme v drůbežím mase, kvasnicích, kaviáru, zeleném hrášku nebo třeba vaječném bílku. Tělu však tuto aminokyselinu můžeme dodávat i v potravinových doplňcích.

Důležitost L-argininu pro lidské tělo

Užívání L-argininu je prospěšné po mnoha stránkách. Posílí imunitní systém, poslouží jako prevence zánětu trávicího traktu předčasně narozených dětí nebo zlepší výkon sportovců. Především sportovci ocení, že L-arginin zlepší průtok krve a krev se tak dostane i do těch nejokrajovějších částí těla. Celkové zásobování těla důležitými vitamíny a stavebními prvky se zlepší a nic už nebude bránit rychlému růstu svalů.

Oxid dusnatý a jeho význam pro cévy a krevní tlak

L-arginin je také důležitý pro vznik oxidu dusnatého, neboť oxid dusnatý (NO) je v lidském těle primárně vytvářen právě z něj. Vzniklý oxid dusnatý má svou roli při uvolňování ucpaných cév, udržování jejich průchodnosti a jejich rozšiřování. Krev pak může díky L-argininu cévami lépe proudit.
L-arginin dokáže vyřešit i problém s vysokým krevním tlakem. Pomoci tak může nejen starším lidem, ale například i ženám v období těhotenství (po konzultaci se svým lékařem) s tzv. preeklampsií.

L-arginin a podpora sexuality

Dostatečně vysoká hladina oxidu dusnatého v lidském těle je však důležitá nejen pro udržení průchodnosti cév, ale například i pro podporu erekce u mužů. Díky oxidu dusnatému se totiž v pohlavních orgánech opět zlepšuje proudění krve.
Další výhodou argininu je stimulace spermatogeneze a vyplavení celého spektra hormonů (glukagonu, insulinu a zejména růstového hormonu). Kromě zlepšení erektivní schopnosti dochází i ke zlepšení sexuálního prožitku.

Argi+ L-arginin aminokyselina30

  • Podpora kardiovaskulárního systému (uvolňuje cévy).
  • Zdravý krevní tlak.
  • Podpora tvorby svalů a kostí (L-arginin, C,B,kys.listová).
  • Zvýšení výkonu, síly a energie, podpora imunity.
  • Velmi silné antioxidanty (granátové jablko, hrozny, červené víno).
  • maximální účinnost - molekula oceněná Nobelovou cenou za medicínu.

Podívejte se, jakým způsobem oxid dusnatý v lidkém organismu působí:

Forever produkty obsahují vitamíny a minerální látky, doplňují jejich nedostatek ve výživě, a tím pomáhají posilovat zdraví. Nemají za účel diagnostikovat, zmírňovat, léčit, uzdravovat nebo předcházet nemocem.