*Při celkovém nákupu nad 1 650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy. Při nákupu nad 12 000,- Kč sleva 30 %.

05 - Není Aloe Vera jako Aloe Vera – vyberte si kvalitní

Aloe existuje cca 300 druhů, proto je u koupě produktů z Aloe Vera důležité zkoumat jednak, z kterého druhu je vyroben a jaké je jeho složení. Nejpřínosnější odrůdou je pro zdraví člověka odrůda Barbadensis Miller. U složení výrobků se pak rozlišuje, zda jde o gel, koncentrát nebo šťávu.

Co se týká terminologie, je třeba říci, že na výrobcích se setkáme s označením gel, šťáva, nebo i dužina. Výrobce tím, ale má na mysli, že jde o produkt z dužiny Aloe Vera. Odborníci však nazývají šťávou hořkou žlutou lepkavou látku, které se nachází hned pod povrchem pokožky listů. Tato by se neměla nacházet v přírodních přípravcích.

aloe_2

Nejpřínosnější látky jako jsou vitamíny a další vysoce hodnotné, biologicky aktivní látky jsou obsaženy v gelu uvnitř rostliny. Aloe vera gel prokazatelně podporuje zdraví trávicího traktu, zlepšuje imunitu atd. Z minerálů obsahuje sodík, vápník, draslík, železo, hliník, zinek a hořčík. Z organických látek obsahuje glukózu, kyselinu salicylovou, bílkoviny, steroly nebo triacylglyceroly.

 • Aloe Vera šťáva

Naopak v zelené kůži rostliny se nachází projímavý aloin, který také dráždí kůži. Často je přitom na výrobcích uvedeno, že šťáva byla získána z vnitřní strany listů, avšak zde není uveden důležitý aspekt, kolik je ve výrobku šťávy z listů a kolik z dužiny – není to na výrobku rozlišeno. Další klamavý znak může být, pokud je na etiketě uvedeno „aloe šťáva získaná přímo z čerstvé dužiny“, to v praxi znamená, že se jedná o méně kvalitní šťávu a ne na minerální látky bohatší gel. Velmi často u takovýchto šťáv je přibližně 20 % aloe vera gelu, tj. účinných látek.

 • Kvalitní výroba

Důležitým znakem kvalitního výrobku je dále to, že je vyroben za studena, neboť tak se nezničí všechny prospěšné látky, které Aloe Vera obsahuje. Méně kvalitní výrobky jsou vyráběny tepelnou úpravou, a navíc jsou ředěny vodou. Výsledný produkt pak obsahuje cca 12,5 % Aloe Vera. Do tepelné úpravy můžeme řadit výrobu sušením.

Aloe vera gely od společnosti Forever Living Products jsou zpracovávany za studena. Společnost je vertikálně  integrovaná - to znamená, že veškeré zpracovávání provádí sama bez žádných subdodávek. Aloe pěstují na vlastních plantáží, zpracovávání gelu probíhá ve vlastních závodech, kde se také balí produkty a následně expedují. V tomto ohledu je FLP jediná společnost na světě a její zpracování aloe vera gelu je odborníky považováno za nejkvalitnější.

aloe_3

Naše produkty mají následující pečetě kvality:

 • Certifikát Mezinárodní vědecké rady pro aloe
 • Certifikát PETA bojující za práva zvířat
 • Islámská pečeť kvality
 • Pečeť kvality Kosher
 • Pečeť kvality Halal

pecet_kvality

Aloe Vera Gel - nejkvalitnější gel na trhu

 • Posílení imunitního systému.
 • Výrazné zlepšení vstřebávání všech přijímaných živin.
 • Spalování tukových buněk.
 • Obsahuje veškeré látky pro účinnou detoxikaci.
 • 4 různé varianty (antioxidant, kloubní výživa, močové cesty, neochucený gel).

aloe_vera_gel_carousel