*Při celkovém nákupu nad 1 650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy. Při nákupu nad 12 000,- Kč sleva 30 %.

B12 Plus - kyselina listová + vitamin B12

 
Tip Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Tzv. TĚHOTENSKÝ VITAMÍN - více info v detailu. Vitamin B12 a kyselina listová zkombinované v tomto přípravku s postupným uvolňováním. Podporují životně důležité metabolické procesy včetně dělení buněk, syntézy DNA, produkce červených krvinek a správné funkce nervů. Pomáhají udržovat zdravé hladiny a hodnoty homocysteinu.

Běžná cena 481 Kč
Ušetříte 26 Kč (–5 %)
455 Kč / ks    
Kód produktu 188
Kategorie Vitamíny a minerály
 

*Při celkovém nákupu nad 1650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy.
Registrace a nákup s 5% slevou ZDE.

Nakupte více produktů a zjistěte, jak získat 30 % slevu:
Nákup s 30% slevou ZDE.

 

  • Účinně snižuje hladinu homocysteinu
  • Je bezpečný i při vyšších dávkách
  • Doplňky jako vitamin B12 a kyselina listová by se měly brát společně
  • Snižuje riziko srdečních chorob
  • Pozitivně ovlivňuje nervový systém
  • Vhodný při anémiích
  • Užitečný pro vegetariány a vhodný pro vegany

 

Přečtěte si také článek o účincích kyseliny listové ZDE.

kyelina_listova_3

Vynikající kombinace esenciálních výživných látek FOREVER B12 PLUS kombinuje kyselinu listovou s vitaminem B12. Použili jsme složení, které dovoluje postupné uvolňování účinných látek, a napomáhá tak metabolickým procesům včetně dělení buněk, syntéze DNA, tvorbě červených krvinek a správné funkci nervové soustavy. Vitamin B12 nebo kyanokobalamin (jediný vitamin s obsahem kobaltu) byl objeven v roce 1948 jako faktor výživy, který zabraňuje vzniku maligní anémie. Vitamin B12 také spolupracuje s kyselinou listovou při redukci hladiny homocysteinu v těle.

Zvýšené množství této aminokyseliny je spojeno se zvýšeným rizikem srdečních chorob a různých forem ztráty paměti. Nedostatek vitaminu B12 souvisí s nedostatkem kyseliny listové, která je velmi důležitá pro plod v čase prvních tří měsíců těhotenství, je velmi prospěšná také pro ženy, které chtějí otěhotnět. Tento doplněk je výjimečně bezpečný, protože obě složky jsou tolerovány tělem i ve velkých množstvích.

Je mimořádně potřebný i při vegetariánské nebo veganské stravě, protože vitamin B12 normálně získáváme ze živočišných zdrojů. Nyní můžete mít potěšení z účinků vitaminu B12 a kyseliny listové společně, ve složení exkluzivně navrženém pro doplnění našeho sortimentu výživových doplňků.

Co je to vitamin B12?

Vitamin B12, také známý jako Cobalamin, patří do rodiny vitamínu B rozpustného ve vodě, který se podílí na některých procesech tvorby krve lidského těla.

Kdy by těhotné ženy měly začít užívat kyselinu listovou?

Vrozené vady se vyskytují během prvních 7 týdnů těhotenství. Proto je užívání kyseliny listové v počátečních stádiích, kdy je tvorba mozku a míchy plodu velmi důležitá. Mnoho vědeckých studií doporučuje, aby ženy doplnily 400 mcg kyseliny listové nejméně tři měsíce před plánováním těhotenství, což snižuje riziko vrozených vad neurální trubice u dětí až o 70%. Nicméně protože většina žen neví, že jsou těhotná, až o několik týdnů později, Americká akademická asociace a gynekologové doporučuje, aby každá žena v plodném věku užívala denně 400 mcq kyseliny listové.

Užívání kyseliny listové se doporučuje každý den v těhotenství.

 
Požadavek na kyselinu listovou pro normální lidi je 180-200 mcg / den, ale pro těhotné ženy se zvyšuje na 400 mcg - 600 mcg denně, aby se dosáhlo nárůstu buněčného dělení. Existuje mnoho doplňků, které reagují na syntézu buněk a bílkovin, tvorbu placenty, růst plodu a zvýšené emise folátu během těhotenství. Konkrétně se doporučuje kyselina listová v každém období následujícím způsobem:

  • Těhotenství: 400 - 600 mcg / den
  • Během kojení: 400-500 mcg / den

UPOZORNĚNÍ: Užívání doplňků stravy doporučujeme vždy konzultovat se svým lékařem. 

OBSAH

60 tablet

DÁVKOVÁNÍ

1 tabletku za dva dny, po jídle

Obsah 60 tablet
Dávkování 1 tabletku za dva dny, po jídle
Složení vitamin B12 (jako kyanokobalamin) 500 mcg kyselina listová 400 mcg dextróza, fosforečnan vápenatý, hydroxypropyl metylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová, kysličník křemičitý, stearan hořečnatý Více na: https://gallery.foreverliving.com/gallery/CZE/download/products/188_.pdf