*Při celkovém nákupu nad 1 650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy. Při nákupu nad 12 000,- Kč sleva 30 %.

12 - Hořčík - nejvíce chybějící minerál

Hořčík je důležitý pro činnost srdce a krevního oběhu, při obraně proti stresu, zlepšuje mozkové funkce, snižuje zánětlivost organismu atd.  Někdy se mu dokonce přezdívá prvek života, protože hraje klíčovou úlohu ve více než 300 enzymatických reakcích v lidském metabolizmu.  Bohužel velice často se tohoto důležitého prvku vyskytuje v lidském organismu nedostatek.

Deficit hořčíku v lidském těle

Doporučená denní dávka hořčíku je asi 375 mg na osobu a den, přičemž starší lidé, těhotné ženy, sportovci, diabetici, lidé ve stresu nebo ti, kteří pravidelně konzumují alkohol či se intenzivně potí, by měli hořčíku přijímat ještě více.

Mezi nejčastější projevy nedostatku hořčíku patří například únava, bolesti hlavy, snížená koncentrace, nespavost a ranní únava, náchylnost ke stresu a depresím, bušení srdce, třes víček, svalové křeče… 

horcik_potraviny


Proč máme hořčíku nedostatek?

Hořčík se vyskytuje především v rostlinách (je součástí chlorofylu). Nejvíce ho najdeme v listové zelenině, vyskytuje se ale také v luštěninách, oříšcích nebo v ovoci. Velké množství ho obsahují banány, datle nebo třeba maliny a ostružiny.

Plodiny se však dnes pěstují v půdě, která je nadměrně hnojena a kvůli postupům průmyslového zemědělství už neobsahuje tolik hořčíku jako v dřívějších dobách. Plodiny pak nemají odkud hořčík čerpat. Je-li málo hořčíku v plodinách, které se dostávají na náš stůl, je ho málo i v našem těle. Navíc potraviny, které konzumujeme, často obsahují příliš mnoho tuků a cukrů, které brání vstřebávání hořčíku. Nedostatkem hořčíku můžeme trpět také vlivem stresu nebo kvůli velké fyzické námaze.

Jak je patrné, důvodů nedostatku hořčíku, je velké množství. Není se tedy čemu divit, že s menším či větším deficitem tohoto minerálu se potýká velká část populace. Přitom řešení je snadné – suplementace hořčíku formou potravinových doplňků.

Nature Min - minerály organického původu

  • Vaše tělo může mít užitek z výživných látek uložených hluboko v mořském dnuForever nature min
  • NATURE-MIN poskytuje minerální látky nacházející se v lidském těle včetně fosforu, vápníku a hořčíku
  • Využívá minerální základ přírodních usazenin z mořského dna vytvořených z chelátovaných minerálních prvků z mořských rostlin a živočichů