*Při celkovém nákupu nad 1 650,- Kč doporučujeme registraci a využití 5% slevy. Při nákupu nad 12 000,- Kč sleva 30 %.

17 - Včelí pyl jako „všelék“

Včelí pyl má mnoho příznivých účinků pro lidský organismus, neboť poskytuje široké spektrum výživných látek. Obsahuje vitaminy ze skupiny B, vitamin C, vitaminy D, E, K a betakaroten (provitamin A). Je také zdrojem mnoha minerálních látek, enzymů a koenzymů, mastných kyselin rostlinného původu, sacharidů, proteinů a 22 aminokyselin.

S trochou nadsázky bychom mohli říci, že kolik důležitých látek včelí pyl obsahuje, tolik nepříjemných nemocí a problémů také léčí.

Včelí pyl jako lék

Včelí pyl vám může například pomoci snížit vysoký krevní tlak, odstranit anémii (zvyšuje totiž množství červených krvinek), ledvinové kameny nebo třeba jen hleny. Poradí si také s onemocněním žlučníku nebo chronickými ekzémy a vyrážkami. Pomáhá při trávení a metabolizmu tuků, takže je docela možné, že díky němu konečně shodíte přebytečná kila.

Včelí pyl má močopudný a mírně projímavý účinek. Zároveň ale zlepšuje chuť k jídlu nebo pomáhá s klidným usínáním. Uklidňuje nervovou soustavu a celkově zlepšuje psychickou i fyzickou kondici.

Včelí pyl – způsob jak se vyhnoutchřipkám

Podzim a zima patří k obdobím, kdy lidé bývají více nemocní a zápolí s chřipkou nebo třeba jen obyčejným nachlazením. Přitom stačí zaměřit se na prevenci a zvýšit imunitu – třeba pomocí včelího pylu.
Ten funguje jako výtečná potrava pro střevní mikroflóru a má rovněž vlastnosti podobné klasickým antibiotikům zvyšujícím odolnost proti celé řadě virů. Včelí pyl obsahuje také antioxidanty, které jsou nezbytné pro boj s volnými radikály.

Pár praktických rad a tipů na závěr

Včelí pyl byste určitě neměli konzumovat, pokud víte, že jste alergičtí na včelí produkty. Pokud ale naopak máte alergii na pyl a celé jaro se potýkáte se zarudnutýma očima nebo rýmou, včelí pyl (nejprve v malých dávkách) zkuste. Potlačuje totiž tvorbu histaminu, jehož vysoké hladiny jsou typické pro většinu silných alergických reakcí.

Pokud potřebujete po ránu trochu nakopnout, zkuste včelí pyl také. Je to skvělá alternativa k energetickým nápojům, kávě nebo zelenému čaji. A pozor, údajně prý funguje i jako afrodiziakum.

Bee Pollen - včelí pylwide_41

  • Přípravek na posílení energie a životní síly
  • Plně přírodní a neobsahuje konzervační látky, umělé příchutě ani barviva
  • Obsahuje vitaminy B-komplexu a vitamin C, vitaminy D, E, K a betakaroten
  • Bohatý zdroj mnoha minerálních látek, enzymů a koenzymů, mastných kyselin rostlinného původu a 22 aminokyselin
  • Pomáhá při trávení a metabolizmu tuků
  • Zlepšuje také funkci imunitního a nervového systému

Podívejte se i na další "včelí produkty" ZDE.

Například včelí mateří kašička nebo lahodný včelí med té nejvyšší kvality.

forever-living-bee-products-1